Burgemeester Spies: “Bestoken hulpverleners met vuurwerk volstrekt onacceptabel”

De bijzondere omstandigheden dit jaar maakten het verloop van oudjaarsavond vooraf onvoorspelbaar.

Vuurwerk sterretjeEr was sprake van een lockdown, een vuurwerkverbod, de sluiting van de horeca en een verbod op evenementen en feesten. De hulpdiensten en gemeenten hebben intensief samengewerkt om ondanks deze bijzondere omstandigheden een veilige jaarwisseling mogelijk te maken.

“De jaarwisseling is in onze gemeente dit jaar niet rustig verlopen. De vuurwerkontploffing aan een flat aan het Aidaplein was enorm schrikken voor de bewoners. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft aan het eind van de middag in de flat explosief materiaal verwijderd. De flat is onbewoonbaar. Aan het begin van de avond mochten alle bewoners terug naar hun huis, dit is verder rustig verlopen. Ik wil graag mijn respect en dank uitspreken richting alle hulpverleners. Zij doen hun werk onder onvoorspelbare en lastige omstandigheden en hebben dat ook dit jaar goed gedaan. Dat maakt het extra wrang dat onze hulpverleners ook dit jaar met verbaal en fysiek geweld te maken hebben gehad. Er is op verschillende plaatsen in onze gemeente met vuurwerk naar hulpverleners gegooid. Dit is vooral in het Rode Dorp in Alphen aan den Rijn gebeurd. Ik vind dit volstrekt onacceptabel. Gelukkig is niemand gewond geraakt,” aldus burgemeester Liesbeth Spies.

Meer over de inzet van hulpdiensten in de Veiligheidsregio Hollands Midden.