Kinderboerderij Zegersloot krijgt een duurzame renovatie
Kinderboerderij Zegersloot in Alphen aan den Rijn wordt grondig gerenoveerd en verduurzaamd. Met deze plannen wordt de kinderboerderij klaargemaakt voor de toekomst, met meer ruimte voor dierenwelzijn, educatie en activiteiten. Om omwonenden en andere geïnteresseerden te informeren, wordt op woensdag 20 mei 2026 een informatieavond georganiseerd.
Verbeteringen aan gebouwen en verblijven
Tijdens de renovatie worden meerdere onderdelen van de kinderboerderij aangepakt. Het hoofdgebouw wordt uitgebreid en verduurzaamd en geschikt gemaakt voor activiteiten en educatieve doelen. Ook worden verschillende dierenverblijven vernieuwd en uitgebreid. Daarnaast krijgen bijgebouwen een opknapbeurt en waar nodig een uitbreiding. Na afronding van de werkzaamheden is de kinderboerderij volledig toekomstbestendig.
Planning en overlast
De werkzaaamhedenduren naar verwachting ongeveer 7 maanden. De ambitie is om half september 2026 te starten. Tijdens de werkzaamheden wordt geprobeerd de overlast voor omwonenden en dieren tot een minimum te beperken. Het streven is om de kinderboerderij, waar mogelijk, open te houden tijdens de verbouwing.
Informatieavond op 20 mei
Tijdens de informatieavond worden tekeningen en plannen van de vernieuwde kinderboerderij gepresenteerd. Medewerkers van de kinderboerderij en de gemeente zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en in gesprek te gaan met bezoekers. Aanmelden is niet nodig; geïnteresseerden kunnen vrij binnenlopen.
Praktische informatie
Datum: woensdag 20 mei 2026
Tijd: 19.00 – 21.00 uur (inloop)
Locatie: Kinderboerderij Zegersloot, Burgemeester Bruins Slotsingel 11, Alphen aan den Rijn