De Week van het Werk: generaties werken samen aan de toekomst

Van 8 november tot en met 13 november bruist Alphen aan den Rijn van de activiteiten tijdens de Week van het Werk. Het thema Generaties werken samen staat centraal.

Week van het WerkWerkgevers, werkzoekenden en studenten komen samen om te ontdekken hoe jong en oud elkaar versterken met frisse ideeën, digitale vaardigheden, ervaring en vakmanschap. 

“De arbeidsmarkt is krap, maar dat biedt juist nieuwe kansen,” zegt wethouder Judith Bokhoven (Werk & Inkomen). “De Week van het Werk is een unieke samenwerking tussen overheid, onderwijs en ondernemers. Tijdens deze week leggen we de contacten die belangrijk zijn voor de banen van morgen.” 

Banenparade: pak je kans! 

Het hoogtepunt van de week is de Banenparade op zaterdag 8 november in het gemeentehuis van Alphen aan den Rijn. Hier kunnen bezoekers direct in contact komen met 50 bedrijven uit onze regio. De Banenparade biedt volop kansen voor iedereen die op zoek is naar een (nieuwe) uitdaging. Marc Schoorel, regioverantwoordelijk directeur van mboRijnland: “De Banenparade is niet alleen voor werkzoekenden, maar ook voor studenten die een stage of bijbaan zoeken. Dat maakt het evenement laagdrempelig en waardevol voor iedereen.” 

Bezoekers kunnen bovendien terecht voor praktische tips, een professionele LinkedIn-foto of een stoelmassage. “In een uurtje ontmoet je misschien wel je toekomstige collega,” aldus Dick Feddes, voorzitter werkgroep van de Week van het Werk: “Het succes van vorige edities laat zien dat deze persoonlijke ontmoetingen echt werken.” 

Ondernemers: ontmoet nieuw talent  

Ook voor werkgevers biedt de Banenparade veel kansen. “Wij hebben via de Banenparade een geweldige collega gevonden,” vertelt Frank Mollenhof, directeur van de Bunnik Groep. “Ondernemers: mis deze kans niet.” 

Daarnaast zijn er meer inspirerende activiteiten, zoals de HR-Kring op dinsdag 11 november. Daar leer je hoe je personeel vindt en behoudt, met aandacht voor een inclusieve arbeidsmarkt. Er zijn nog enkele plekken vrij dus meld je snel aan.
Ook is er een hackathon waar ICT-studenten een ICT-uitdaging aangaan en is er de Go4it! Beroepenmanifestatie waar jong talent centraal staat. 

Kom ook! 

De Banenparade vindt plaats op zaterdag 8 november van 12.00 tot 15.00 uur in het gemeentehuis van Alphen aan den Rijn (Stadhuisplein 1, 2405 SH Alphen aan den Rijn.). 
Bekijk het volledige programma en meld je aan via de Week van het Werk.

Ontdek kansen en geef jouw toekomst een vliegende start tijdens de Week van het Werk! 

De Week van het Werk is een initiatief van Gemeente Alphen aan den Rijn, EDBA, mboRijnland, VOA, WerkVinden, UWV, Rijnvicus, Holland Rijnland, Alphen Marketing én lokale bedrijfsleven.