Gnephoek: ontwikkelen van woningen, voorzieningen en natuur

In Nederland is een groot tekort aan woningen, ook in Alphen aan den Rijn. Binnen het al bebouwde gebied is weinig plek om nieuwe huizen te bouwen. Ook heeft de natuur het moeilijk en verandert het klimaat (lang droog of juist heel nat). Daarom doen we het in de Gnephoek anders.

We willen een gebied maken met 5500 woningen, 60 hectare natuurgebied, water en voorzieningen zoals winkels en scholen. Het doel is dat alles zo goed mogelijk bij elkaar past en elkaar zelfs versterkt. Dit doen we door op een nieuwe manier naar het gebied te kijken. En door samen met bewoners, bedrijven en instellingen een masterplan te maken. In dit plan letten we op natuur, bewegen, ontmoeten en gezond leven. Zo ontstaat er een nieuw, bijzonder en groen stukje Alphen, dat een mooi voorbeeld is voor andere plekken in Nederland!

Masterplan

In het masterplan beschrijven we wat voor buurten, woningen, natuur en recreatie in de Gnephoek gaan komen. Er komt informatie in over hoe het gebied in de toekomst bereikbaar is met het openbaar vervoer. Ook beschrijven we wanneer de fietsbrug klaar moet zijn. Er komt ook in hoe het nieuwe groen- en natuurgebied eruit komt te zien. En we beschrijven hoe we belangrijke historische gebouwen in en rond het gebied behouden.

Extra informatie

Wilt u meer informatie, het contourenplan bekijken of op de hoogte zijn van het laatste nieuws? Bekijk dan de website www.gnephoek.com.